Android Wear uygulaması yayınlandı!

Android Wear için kullanılacak uygulama dün akşam saatlerinde sessiz sedasız bir şekilde yayınlandı...
03 Temmuz 2014 12:52
Android Wear uygulaması yayınlandı!

Android Wear'lı cihazlarla telefon arasındaki bağlantıyı sağlayan resmi uygulama sonunda Google Play'deki yerini aldı. Android Wear'lı akıllı saatler olarak şu anda LG G Watch, Samsung Gear Live ve Moto 360 bulunuyor. LG G Watch birkaç gün içinde sipariş edenlere gönderilmeye başlanacak. Samsung Gear Live'ın gönderim tarihi ise 8 Temmuz. En azından şimdilik bu saatler Android Wear uygulaması ile telefona bağlanabilecek. Android Wear uygulaması yeni materyal tasarımını içeriyor. Şimdilik akıllı saat olmadan kullanılabilir durumda değil.

 

LG ve Samsung'un saatleri temelde aynı Moto 360 ise tasarımı ile biraz daha farklı. Halen Moto 360'la ilgili bazı detaylar tam olarak bilinmiyor. Yüksek ihtimalle Moto 360 modeli Moto X+1 ile birlikte çıkacak. Android Wear ilk duyurulduğunda birçok üreticinin akıllı saat geliştirdikleri belirtilmişti. LG, Samsung ve Motorola ortaya çıktı. Şimdi beklenenler ise Asus ve HTC.

 

HTC ile ilgili söylentilerden biri tasarımla alakalı. HTC tasarım konusunda ciddi olarak takık bir üretici. Şu zamana kadar birçok modelinde çoğu tasarımı istediği gibi olmadığı için çöpe attığı ve yeni baştan yaptığı söylenir. Bunun gibi bir iddia HTC'nin akıllı saati için geçerli. Saatle ilgili bazı tasarımların iptal edildiği ve elendiği belirtiliyor. Tayvanlı firmanın oldukça şık bir saat çıkarağı ileri sürülüyor. Yeni Android Wear akıllı saatleri yüksek ihtimalle 4. çeyrekte göreceğiz. Apple iWatch'la birlikte sert bir rekabet olacak. Bazı analistler ise iWatch'un piyasayı dalgalandıracağını ve yeni standartlar getirebileceğini öngörüyor.

teknokulis
Etiketler : Android wear , HTC , LG , samsung
385558
Bu haberler ilginizi çekebilir