Android Telefon Artık Sudan Ucuz

Ülkemizde de GSM operatörleri tarafından uygulanmaya başlanan ucuz telefon politikasına Google'dan destek geldi. Google tarafından tanıtılan Android One platformu, her keseye uygun Android cihazlarla tüketicinin yüzünü güldürüryor.
15 Eylül 2014 14:01
Android Telefon Artık Sudan Ucuz
Google, Haziran ayında Android One platformunu tanıtmıştı. Bu platform, hem kullanıcıların yüksek kaliteli Android telefonlara çok uygun fiyatla kavuşmasını, hem de Android için yazılım geliştirmek isteyenlerin önünü açmayı hedefliyordu. Android One platformuna dahil olan ucuz Android telefonlar, Çin’de satılan eşdeğerlerinden farklı olarak Google tarafından güncelleme desteğine tabi tutulacaktı. Yani Google, bir bakıma 100$’lık mini Nexus’lar satma peşindeydi.
 
Bugün gelen haberler doğrultusunda, Android One platformuna dahil akıllı telefonların piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Öncelikle Hindistan’da başlayan Android One satışlarına Micromax, Spice ve Karbonn gibi firmalar destek oluyor. 4,5 inç ekran, 1GB RAM, 1,3GHz dört çekirdekli işlemci, çift SIM kart yuvası, microSD kart yuvası ve FM radyoya sahip Android One telefonların 105$ fiyatla satılıyor.
 
Android’in saf halini kullanan Android One cihazların ülkemize gelip gelmeyeceğini şimdilik bilemiyoruz. Bakalım 105$’lık Android One’ları ülkemizde görebilecek miyiz.
technolabs
Etiketler : Android , Android One , google
788293
Bu haberler ilginizi çekebilir