Android One İki Katı Fiyata Satışta

Google'ın bütçe dostu telefonlar olarak piyasaya çıkması için başlattığı Android One telefon projesinin üyesi Karbonn Sparkle V, İngiltere'de iki katı fiyatla satışa sunuldu.
28 Kasım 2014 18:46
Android One İki Katı Fiyata Satışta
Google'ın geçtiğimiz yaz döneminde gerçekleştirdiği Google I/O etkinliğinde duyurduğu Android One projesi tüm hızı ile devam ediyor. Üçüncü parti şirketlerin giriş seviyesi donanım ve buna uygun olarak bütçe dostu fiyatlarla kendi Android telefonlarını üretmesini sağlayan proje bildiğiniz gibi ilk önce Hindistan'da başlamıştı.
 
 
Geçtiğimiz gün detaylarını sizlerle paylaştığımız gibi, üç ayrı Android One telefon Hindistan'da pek de beklediği ilgiyi görmediği gibi üreticinin yüzünü de güldürmemişti. Android One üyesi telefonlardan biri olan Karbonn Sparkle V ise şansını Hindistan dışında arayan ilk örnek olacak.
 
 
Giriş seviyesi Karbonn Sparkle V Avrupa'da ilk olarak İngiltere genelinde satışa sunuluyor. Şimdilik sadece Amazon UK web mağazasına özel olarak satılan cihazın özellikleri ise şu şekilde: dört çekirdekli MediaTek SoC yongası (1.3GHz), 5.5 inç ekran (480 x 854 piksel), 1 GB RAM ve 1.700mAh batarya.
 
Karbonn Sparkle V Hindistan'da yaklaşık olarak 100 Amerikan dolarına alıcı ararken, Amazon İngiltere müşterilerinden yaklaşık 205 dolar talep ediyor.
shiftdelete
599343
Bu haberler ilginizi çekebilir