Android M'in Açılımı Ne?

Google'ın yeni işletim sistemi olacak olan Android M haberleri bir kaç ay önce tanıtıldı. Son olarak yayınlanan video ile birlikte Android M hakkındaki sis perdesi aralanıyor.
15 Ağustos 2015 21:32
Android Min Açılımı Ne?
Google'ın akıllı telefonlar için ürettiği işletim sistemi Android, oldukça popüler. Google'ın Mayıs ayında düzenlediği I/O etkinliğinde Android'in son sürümü Android M tanıtılırken Ekim, Kasım aylarında tanıtılacak yeni Nexus modelleri yeni Android sürümü Android M ile beraber gelecek.
 
 
Peki Android M hangi isimle gelecekdiye merak ediyorsanız, sorunuzun cevabı açıklanmak üzere.
 
Android M Hangi İsimle Gelecek?
 
Ortaya çıkan bilgilere 5.2 sürüm numarasına sahip olacak olan Android M, hangi isimle gelecek hala bilinmiyor. Googles Nat ve Lo tarafından yayınlanan bir video ise Android M final adının yakında açıklanacağına işaret ediyor.
 
 
 
 
Yukarıdan izleyebileceğiniz video, Android'in Cupcake ile başlayan sürümleri eğlenceli bir şarkı ile söylenirken sıra M harfine gelince Marsmallows, Milkshake, Muffin, Maple Syrup, Marpizan, Moon Pie gibi isimler sayılıyor.
 
Video'nun sonunda ise Android M'in adı olabilecek isimler listeleniyor ve sürümün adının bunlardan hangisi olacağı soruluyor. Son olarak da cevabın önümüzdeki hafta açıklanacağı belirtiliyor.
shiftdelete
206420
Bu haberler ilginizi çekebilir