Android M ile Birlikte RAM Yönetimi de Değişecek!

Android M güncellemesi ile birlikte RAM yönetimi de değişiyor. Güncelleme sayesinde gelişen RAM yöneticisi ile ilgili özellikler haberimizde.
29 Mayıs 2015 19:59
Android M ile Birlikte RAM Yönetimi de Değişecek!
Lollipop sürümünde detaylı olmasa da popüler ve en çok kullanılan uygulamalar RAM yönetimi bölümünde görünüyordu. Peki, Android 5.0 Lollipop sürümünün, uygulamaların ne kadar RAM tükettiğini düzgün bir şekilde gösterdiğini hatırlıyor musunuz? 
 
 
RAM yönetimi artık Android M ile daha detaylı bir yapıya sahip oluyor. Google I/O 2015’te tanıtılan Android M beklenildiği gibi RAM yönetiminde büyük iyileştirmeler barındırıyor. Android M güncellemesi ile artık tüm uygulamaların tek tek ne kadar RAM tükettiğini, ortalama ve maksimum RAM tüketim miktarlarını önyüklü olarak gelen RAM yöneticisi uygulaması sayesinde görmek mümkün.
 
Detaylı bir RAM kullanım raporu sunan yeni yönetici sayesinde kullanıcılar, Android cihazlarını daha stabil ve hızlı kullanmak için agresif RAM tüketen uygulamaları tespit edip kaldırabilir. Yeni RAM yöneticisinin, Android M Final sürümü ile daha fazla seçeneği barındırması bekleniyor.
 
shiftdelete
336083
Bu haberler ilginizi çekebilir