Android Lollipop Nexus 7'ye İyi Gelmedi

Android’in yeni sürümü 5.0 Lollipop, Nexus serisi akıllı telefon ve tabletlere dağıtılmaya başlandı ancak Android Lollipop Nexus 7'ye iyi gelmedi ...
17 Kasım 2014 18:16
Android Lollipop Nexus 7ye İyi Gelmedi
Android’in yeni güncellemesi 5.0 Lollipop başta Nexus serisi olmak üzere akıllı telefon ve tabletlere dağıtılmaya başlandı. Güncelleme şu an için çoğu cihazda stabil ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor olsa da, 2013 model Nexus 7 sahiplerini pek memnun etmemiş gibi gözüküyor.
 
 
Bazı Nexus 7 sahipleri güncellemeyi kabul ettikten sonra video oynatmada sorun yaşadı. Nexus 7 kullanıcıları, cihaza kayıtlı videoları oynatamazken, Youtube’da sürekli olarak “Video oynatılırken hata ile karşılaşıldı, tekrar denemek için yenileyin” yazısı ile karşılaşıyorlar.
 
Herkeste yok!
 
Bazı Nexus 7 kullanıcıları bu sorunu rapor ederken, bazı kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamadıklarını, videoları her kaynaktan sorunsuz oynatabildiklerini söylüyor. Sorunu yaşayan kullanıcılar için kalıcı herhangi bir çözüm henüz bulunmuş ya da paylaşılmış değil ancak Google’ın yakında yayınlayacağı ufak bir güncelleme ile sorunu çözmesi bekleniyor.
 
 
Diğer Nexus cihazlarında sorun var mı?
 
Sorun bu zamana kadar sadece 2013 model Nexus 7 kullanıcıları tarafından dile getirildi. Diğer Nexus cihazlarında benzer bir sorun henüz görülmüş değil.
 
Tablete 56 cevapsız arama!
 
Google’ın Android forumlarında bir kullanıcı, güncellemeden sonra 2013 model Nexus 7’sinin kendisini telefon zannettiğini ve tablette 56 cevapsız aramanın gözüktüğünü bildirdi. 2013 model Nexus 7 kullanıcıları güncellemeyi cihazlarına yüklemeden bir süre daha beklemeli. Google’ın soruna en kısa sürede çözüm bulacağını düşünüyoruz.
shiftdelete
465329
Bu haberler ilginizi çekebilir