Android Lollipop 5.1 Ortaya Çıktı

Android'in yeni sürümü 5.0 Lollipop daha yeni gelmişken Google'ın Devoxx geliştirici konferansında Android Lollipop 5.1 ortaya çıktı ve Nexus 5 üzerinde göründü.
14 Kasım 2014 17:54
Android Lollipop 5.1 Ortaya Çıktı
Google'ın işletim sistemi Android'in en büyük güncellemesi olan Android 5.0 Lollipop, geçtiğimiz gün itibariyle yeni tanıtılan Nexus 6 ve Nexus 9 hariç, Google'ın güncelleme vereceği Nexus modellerine verilmeye başlandı.
 
 
Google'ın Devoxx geliştirici konferansı sırasında ortaya çıkan görüntü, Android 5.1 hazırlıklarına şimdiden başlandığını ortaya çıkarttı. Devoxx konferansında Android geliştiricilerinden Romain Guy ve Chet Haase, sunumlarını yaptıkları sırada gösterdikleri bir kod örneği Nexus 5 üzerinde çalışan Android Lollipop MR1'e (5.1) ait ilk izleri gün yüzüne çıkartmış oldu.
 
 
Geçmişe baktığımızda pek yabancı gelmeyen bu durum, genel olarak sistemin hatalarını düzeltmek için çıkarılan güncellemeler olmuştu. 
 
Android'in 2. sürümü olan Eclair, 2.0 ile başlamış ve Android Eclair 2.1 olarak devam etmişti. Aynı şekilde Android Honey, 3.0 başlayıp 3.1 ve 3.2 sürümleri olarak yayınlanmıştı. Aynısı durum Jelly Bean içinde devamlılığını korudu. İlk olarak 4.1 olarak sunulan güncelleme daha sonra 4.2 ve 4.3 ekleriyle kullanıcıya sunuldu.
 
 
Ancak işin ilginç yanı, Google'ın Android 5.0 güncellemesini henüz yayınlamışken yeni bir sürüm üzerinde çalışıyor olması. Hep beraber ilerleyen günlerde neler yaşanacak, bekleyip göreceğiz.
shiftdelete
268986
Bu haberler ilginizi çekebilir