Android L ile pil ömrünüzü uzatın!

Android L'de yapılan testler, yeni işletim sisteminin bu alanda adeta devrim yapacağını müjdeliyor! Android L, pil ömrünüzü yüzde 36 uzatabilir!
04 Temmuz 2014 15:05
Android L ile pil ömrünüzü uzatın!

Google'ın Android L ile birlikte ortaya çıkardığı pil tasarruf girişimi Project Volta, bu alanda dikkate değer gelişmeler sunabilir.

 

Android L ile çalışan bir Nexus 5'i test eden Ars Technica, yeni işletim sisteminin Android 4.4 KitKat'a göre yüzde 36 daha fazla pil ömrü sunduğunu görmüş. Test sırasında telefonun ekranı açık bırakılmış ve cihaz, Wi-Fi ağına bağlı tutulmuş. Bunun yanında bir web sayfası her 15 saniyede bir yenilenmiş. Testin "battery saver" işlevi kapalıyken yapıldığı, yani herhangi bir fedakarlıktan bulunulmadığı söyleniyor.

 

Google'ın pil tüketimini azaltmak üzere yaptığı birkaç yenilik var. Bunlardan biri olan yeni JobScheduler API, önemsiz uygulama isteklerini bir araya getirerek daha iyi verimlilik sağlıyor. Yeni "Battery Historian" istatistik sayacı ise hangi uygulamaların ve işlevlerin en çok gücü tükettiğini bulmayı kolaylaştırıyor.

 

Android L henüz beta aşamasında olduğundan, final sürüm daha da yüksek bir pil performansı sunabilir.

chip
Etiketler : Android , Android L , google
591997
Bu haberler ilginizi çekebilir