Android, iOS'u Ezip Geçti!

Android, iOS'u Ezip Geçti! Google'ın mobil işletim sistemi Android, Apple iOS'u geride bırakmayı başardı. Veriler geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri genelindeki kullanım oranlarını içeriyor. Bakalım bu sene rakamlar ne civarda olacak, bekleyip göreceğiz...
06 Ekim 2014 12:28
Android, iOSu Ezip Geçti!
Android ve iOS savaşında yeni bir perde açıldı. Gelen verilere göre Android, Ağustos 2013 ile biten üç aylık dönemde Amerika genelinde yüzde 56.1 ile liderliğe oturmuştu. Bugün gelen detaylar ise işletim sisteminin Amerika'daki kullanım oranının bundan tam 1 yıl sonra, yani 2014'te iyice yükselerek yüzde 63.3'e ulaştığını bildiriyor. Bu da yüzde 7.5'lik bir artışa işaret ediyor.
 
Aynı süreçte iOS yüzde 7'lik bir düşüş yaşayarak yüzde 30.1'e kadar gerilemiş. Pek tabii bu istatistikler iPhone 6'lar piyasaya sürülmeden önceki döneme ait. Apple bildiğiniz gibi Android'e karşı elini güçlendirmek için 5.5 inç'lik iPhone 6 Plus'ı piyasaya sundu.
 
Bu arada Microsoft'un işletim sistemi Windows Phone ise ABD'de Ağustos ile biten dönemde sadece yüzde 4.7'lik bir payı eline geçirmiş. Yine de geçtiğimiz seneye oranla küçük bir yükseliş sözkonusu.
 
Avrupa'ya geldiğimizde ise Android yüzde 3'lük bir pay artışı ile yüzde 75.8 gibi rekor bir değere ulaşırken, iOS'un daha önce sahip olduğu yüzde 62.2'lik pay, yüzde 13.6'lık büyük bir gerileme yaşadı. Windows Phone'un Avrupa'daki pazar payı ise yüzde 9.2 olarak açıklandı.
shifdelete
Etiketler : Android , Apple , HTC , iOS , iOS 8 , LG , Lumia , samsung , Windows , Windows Phone
622468
Bu haberler ilginizi çekebilir