Android İçin En İyi 5 Launcher Uygulaması

Android kullanıcıları için hayati önem taşıyan launcher uygulamalarını sizin için araştırdık. İşte Android için en iyi 5 launcher uygulaması ...
15 Mart 2015 15:34
Android İçin En İyi 5 Launcher Uygulaması
Launcher kavramı iPhone kullanıcıları için ne kadar uzak bir terimse, Android kullanıcıları için de bir o kadar yakın. Cihazının arayüzünden sıkılan her Android kullanıcısı, çareyi hemen launcher uygulaması yüklemekte bulur. Yalnız launcher seçmek de öyle kolay iş değil. Araştırman lazım, denemen lazım ve herşeyden önemlisi beğenmen lazım. 
 
Bizde, sırf siz Play Store'da boş yere vakit kaybetmeyin, buna harcayacağınız zamanı çoluğunuz, çocuğunuz, arkadaşlarınız, sevgiliz ile geçirin diye, yani sırf siz değerli okuyucularımızın işini kolaylaştırmak adına Android için en iyi 5 launcher uygulamasını bulduk ve bir araya getirdik. Beğendiğinizi indirirsiniz...
 
GO Launcher EX
 
 
GO Launcher EX toplamda 200 milyon kişi tarafından indirilen çok popüler bir uygulama ve tabi ki insanların bu uygulamayı tercih etme sebebi işini çok iyi yapması. Tamam ama GO Launcher EX 'i bu kadar iyi yapan nedir?  
 
GO Launcher EX, ana ekranınızı istediğiniz şekilde kişiselleştirmenize olanak sağlar hemde cihazınıza performans kaybı yaşatmadan. Ayrıca binlerce tema, duvar kağıdı ve ekran koruyucu seçeneklerinden bahsetmiyorum bile. Tüm Bunların dışında, uygulamanın ücretli versiyonunda ek olarak Multi-touch özellikleri ve menü geçişlerinde fazladan bir sürü seçenek de mevcut.
 
Kısaca diyebilir ki; GO Launcher EX, her gün yeni bir telefon kullanıyor hissi yaşatacak bir launcher uygulaması.
 
Action Launcher
 
 
Action launcher'ın olayı uygulamalarınızı hem ilginç hem de kullanımı kolay bir hale sokuyor. Şöyle ki; Uygulama içinde kullanılan “Quickdrawers” ve “Shutters” gibi bir kaç grafik arayüz özelliği ile uygulamalarınıza ulaşmak çok daha kolay ve eğlenceli.
 
Action launcher'ın diğer bir özelliği ise telefonun teması seçtiğiniz duvar kağıdına göre değişiyor, yani hangi duvar kağıdını kullanırsanız kullanın Action launcher ona uyacak bir renk düzenlemesi yapıyor. Farklı bir launcher uygulaması arayanlar için ideal.
 
Nova Launcher
 
 
Nova Launcher, diğer seçeneklerimiz kadar özellikli, hızlı ya da ilginç olmayabilir. Ancak kesinlikle söylemek lazım ki işini iyi yapan bir uygulama. Kişiselleştirme seçeneklerinin kısıtlı olması eksi puan olsa da TouchWiz ile kıyasladığımız da büyük bir fark attığını söylemek gerek.
 
Uzun lafın kısası Nova Launcher, hızlı bir uygulama ve sizi bir kaç hafta meşgul etmeye yetecek kadar yeterli kişiselleştirme seçeneği sunacaktır. 
 
Google Now Launcher
 
 
Nexus cihazlarında fabrikasyon olarak gelen bu arayüz, Google'ın Nexus kullanmayan Android kitlesi için çıkardığı bir uygulama diyebiliriz. Tasarımı çok sade ve kullanımı kolay bir launcher olduğunu belirtmezsek olmaz. Bir çok cihazın arayüzüne göre çok daha hızlı olan  Google Now Launcher, Google ekosistemine daha kolay erişim için tasarlanmış.
 
Abartısız ve her kısayolun kararında kullanıldığı uygulama telefonunu uzay mekiğine çevirmeye çalışmayan kullanıcılar için ideal. 
 
Smart Launcher 2
 
 
Diğer aşırı jestli, mimikli, uçmalı, kaçmalı uygulamaların aksine Smart Launcher 2'nin tek amacı, size kullanım kolaylığı sağlamak diyebiliriz. Anasayfanızı kategorilere göre organize eden uygulama, en çok kullanılan uygulamalara göre size farklı kısayollar oluşturarak size kullanım kolaylığı sağlıyor. 
 
Eğer kişiselleştirme seçeneklerini yeterli bulmazsanız yeni özellikler eklemenize olanak sağlayan uygulama sizi her konuda mutlu edecek bir launcher.
 
790465
Bu haberler ilginizi çekebilir