Android Cihazınızı Bu Uygulamalarla Hızlandırın!

Zamanla yavaşlayan, donmaya ve takılmaya başlayan Android cihazınızı hızlandıracak uygulamaları sizler için derledik! İşte Android için en iyi hızlandırma uygulamaları.
07 Haziran 2015 20:54
Android Cihazınızı Bu Uygulamalarla Hızlandırın!
Android telelefonlar son dönemde daha stabil çalışmaya başlamış olsalar da, giriş seviye Android telefon ve tablet kullanıcıları, halen telefonlarının hızından yeterince memnun değiller. Bu durumun en büyük sorumluları ise yetersiz RAM ve işlemci performansı olarak gösterilebilir.
 
 
Peki, bu sorunu çözmek mümkün mü? Tabi ki, telefonunuzu üst seviye modeller kadar hızlandırmanız çok zor, ancak çeşitli uygulamalar ile Android telefon ve tabletinizi hızlandırmanız mümkün görünüyor.
 
Bu yazımızda performansı zayıf Android telefon ve tabletlerinizi hızlandırmanız için deneyebileceğiniz uygulamaları sıralayacağız. İşte Android telefon ve tabletler için en iyi verimlilik, stabilite, performans ve hız arttırma uygulamaları.
 
 
Clean Master
 
Android cihazlarda performans arttırma denilince ilk akla gelen uygulamalardan olan Clean Master ile cihazınızın RAM'ini temizleyebilir, eski uygulama verilerini temizleyebilir, istemediğiniz uygulamaları, telefonda kullandıkları dosyalarla birlikte silebilirsiniz.
 
Kingsoft Mobile tarafından çok uzun zamandır geliştirilen Clean Master, çok yol katetti diyebiliriz. Bugün kolay kullanılan bir arayüz ve hafif yapısı ile dikkat çeken uygulama, deneyenlerin %94 kadarı tarafından tavsiye ediliyor.
 
 
 
App Cache Cleaner
 
Adından anlaşıldığı gibi bir önbellek temizleme uygulaması olan App Cache Cleaner, gerçekten görevini çok başarılı yapan uygulamalardan biri. Arayüz konusunda kimi kullanıcıların beğenmediği uygulama, Android telefonların performansını arttırmabilmek için denenmesi gereken uygulamalar arasında gösterilebilir. 
 
 
 
Greenify
 
Android cihazlarda arka planda gereksiz bellek tüketen uygulamaları kapatan Greenify, bunun dışında çok sayıda performans arttıran özelliği aylardır Root olmayan cihazlar için de sunuyor. Deneyenlerin %90 kadarı tarafından önerilen uygulama, kullanımı kolay arayüzüyle de beğeniliyor.
 
 
 
Cleaner
 
Clean Master ile benzer özellikler sunan Cleaner uygulaması, deneyenlerin %86 kadarı tarafından tavsiye ediliyor. Yine kullanımı kolay bir arayüze sahip olan uygulamayı, Android 2.3 ve üzeri sürümler ile çalışan telefon ve tabletlere yükleyebilirsiniz.
 
 
 
Du Speed Booster
 
Çin'li Baidu tarafından geliştirilen Du Speed Booster, söylenenlere göre akıllı telefon ve tabletleri %60 hızlandırıyor. Deneyenlerin %90 kadarı tarafından önerilen uygulama, ne yazık ki arayüz tarafında rakipleri kadar başarılı değil.
 
shiftdelete
972539
Bu haberler ilginizi çekebilir