Android Auto Projesi 2016'da Hazır!

Merakla beklenen Android Auto projesinin ilk örneği 2016 yılında Honda Accord ile birlikte gelecek! Honda'dan yaptığı resmi açıklamaya göre 2016 Accord'larda Android Auto sistemi bulunacak!
25 Temmuz 2015 12:34
Android Auto Projesi 2016da Hazır!
İlk olarak Google tarafından biraz da Apple’a rakip olarak resmiyet kazandırılan Android Auto konsepti ile Google, otomobil ile ilgili alana da Android ismini sokmayı amaçlamıştı. Üzerinden geçen yaklaşık 2 yıllık bir süre zarfından sonra en nihayetinde Android Auto aktif kullanım kazanmış olacak...
 
 
Honda ve Google işbirliği!
 
Honda tarafından yapılan bir açıklamada, 2016 model Honda Accord araçlarında, Android Auto sistemine yer verecekleri ve Android CarPlay sistemini de destekleyecekleri bilgileri yer aldı. Bu açıklamanın ardından ise yeniden Android Auto platformu dillendirilmeye başlandı. Zira şu ana kadar aktif olarak araç üreticilerinin Android Auto sistemini kullanmıyor olmaları, üzerindeki ilgiyi düşürmüştü.
 
 
iOS ve Android savaşı Otomobil alanına taşıyor!
 
Yapılan bu açıklamayla beraber Google’da, Android ile birlikte otomobil alanında daha da büyük yüzdeler elde edebilecek hale gelebilir. Zira Apple’ın birçok ünlü otomobil üretici firma ile bu noktada uzun zamandır yürüttüğü rakipsiz çalışmalara Google’dan “Bende Varım!” cevabı gelmiş oldu.
 
Honda Accord 2016 modeli ile bu sistemlerin ne denli kullanıcı dostu bir deneyim yaşatacağı şu an merak konusu. Öte yandan Honda gibi diğer büyük otomobil üretici firmaların ise Google ile birlikte Android Auto kapsamında bir işbirliğine gidip gitmeyeceğide henüz cevaplanmayan sorulardan oluyor.
shiftdelete
999564
Bu haberler ilginizi çekebilir