Android 6.0 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri Açıklandı

Google'ın yeni güncellemesi Android 6.0 Marshmallow'un çıkmasıyla birlikte, Samsung tarafından güncellemeyi alacak Galaxy modellerini listesi de açıklandı. İşte Samsung kullanıcılarının merakla beklediği o liste!
21 Ağustos 2015 21:49
Android 6.0 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri Açıklandı
Android 5.1.1 geçişi bazı ürünlerde tam olarak tamamlanmamış olsa da bazı üreticiler Android 6.0 Marshmallow sürümünü kullanıcılara kavuşturmak için kolları sıvamış durumda. Youmobile'da bu konuda hazırlanan üreticilerden Samsung'un Android 6.0 sürümüne ilk kavuşacak cihazlarını listeledi.
 
 
Listeye göre Android 6.0 Marshmallow sürümüne ilk kavuşacak modeller şu şekilde :
 
Samsung Galaxy Note5
 
Samsung Galaxy S6 Edge+
 
Samsung Galaxy S6
 
Samsung Galaxy S6 Duos
 
Samsung Galaxy S6 Edge
 
Samsung Galaxy Note 4
 
Samsung Galaxy Note 4 Duos
 
Samsung Galaxy Note Edge
 
Samsung Galaxy ALPHA
 
Samsung Galaxy Tab A
 
Yeni Android sürümünde görsellik çok pek değişmeyecek ancak uygulama izinleri, uygulamaların bellek kullanımı takibi, güç tasarrufu, otomatik yedekleme gibi bir çok özellik önemli yeniliklerle geliştirilecek. Listenin final sürümü olmadığı ve bazı modellerin eklenebileceği de belirtilmiş durumda. Güncellemelerin başlaması için öngörülen tarih ise 2016 yılının başları. Ancak Google'ın kaynak kodlarını erken dağıtması halinde bu süreçten ortalama üç ay sonra güncellemeleri görmeye başlayabileceğiz.
donanımhaber
419694
Bu haberler ilginizi çekebilir