Alkış Sesiyle Telefonunuzu Bulun

Clap to Find isimli uygulama sayesinde, yakın bir mesafede kaybettiğiniz telefonunuzu alkış sesiyle bulabiliyorsunuz. İşte detaylar.
29 Ağustos 2015 11:17
Alkış Sesiyle Telefonunuzu Bulun
Kaybolan ya da çalınan telefonların nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir çok yöntem ve uygulamadan daha önce bahsetmiştik. Bu sefer tanıtacağımız uygulama yakınınızda olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonun nerede olduğunu bulmanızı sağlıyor, üstelik çok eğlenceli bir yöntemle.
 
Clap to Find, kaybettiğiniz telefonunuzun alkış sesini algılayarak alarm çalınmasını sağlıyor. Bu sayede kolay bir yerde olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonunuzun yerini tespit etmiş oluyorsunuz.
 
Uygulama nasıl kullanılır?
 
Uygulamayı açar açmaz ekrandaki demoyu sonuna kadar takip edin. Clap To Start yazan kısma gelerek birbiri ardına 3 kere alkış yapın. “We have detected a sound ….” diye başlayan soruya ‘Yes’ diyorsunuz. Uygulama bu şekilde çalışır duruma gelmesine rağmen birkaç düzenleme daha yapmanız gerekiyor.
 
 
Öncelikle ‘Clap Detection Sensivity’ yazan kısma dokunun ve buradan hassasiyet ayarını istediğiniz gibi düzenleyin. Eğer bu hassasiyeti en yükseğe getirirseniz farklı sesleri alkış olarak algılayarak telefonunuz olmadık zamanlarda çalabilir. Yani en doğru değeri bulabilmek için birkaç deneme yapmanızda fayda var. Sonra Alert Setting yazısına dokunun ve buradan alarm tipini, sesini gibi bildirim ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyin. Uygulamadan çıktıktan sonra karşınıza çıkan soruya ‘Evet’ yanıtını vererek uygulamanın arka planda çalışmasına izin verin. (yoksa elleriniz patlayana kadar alkışlayın, yine de işinize yaramaz) Uygulamanın çalışır durumda olup olmadığını bildirimler kısmındaki ‘durdurmak için  ❚❚ (pause) simgesine dokunun’ yazısından anlayabilirsiniz.
 
Görüldüğü üzere hem pratik hem de eğlenceli bir uygulama. İsteyenler uygulamayı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden Android cihazlarına yükleyebilirler. (diğer işletim sistemleri için maalesef bulunmuyor)
 
webtekno
Etiketler : app , Apple , Clap to Find , iphone
159229
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Apple Clips Yayınlandı!

  Apple Clips Yayınlandı!

  Apple'ın bir süre önce duyurduğu yeni uygulaması Apple Clips nihayet yayınlandı. Üstelik ücretsiz. İşte detaylar...
 • Spotifyden İnanılmaz Rakamlar!

  Spotify'den İnanılmaz Rakamlar!

  Son dönemlerde Apple Music servisiyle kıyasıya bir rekabet yaşayan Spotify'ın açıkladığı son rakamlar, firmanın yükselişte olduğunu gösteriyor.
 • OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive Uygulaması Güncellendi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. iOS için güncellenen OneDrive uygulamasında bir çok yenilik oldu. Peki yeni güncelleme ile neler geldi?
 • Windows 10da Açık Bulundu!

  Windows 10'da Açık Bulundu!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da açık keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi? Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Dava Şoku!

  WhatsApp'a Dava Şoku!

  WhatsApp'a Almanya'da şok bir dava açıldı. WhatsApp'ın, kullanıcıların verilerini usulsüz bir şekilde paylaşıldığı düşünülüyor! Detaylar haberimizde...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
 • WhatsAppa Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'a Müthiş Yeni Özellik!

  WhatsApp'ın merakla beklenen özelliği sonunda yeni güncelleme ile geliyor. İşte detaylar...
 • Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  Adım Adım iOS 10.2 Jailbreak Kurulumu?

  iOS 10.2 jailbreak yayınlandı. Adım adım kurulumu ve detayları haberimizde.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama