Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Rehberi

Şarjı hızla tükenen akıllı telefonlar günümüzün korkulu rüyalarından ve ne yazık ki yeni modellerin hızlı şarj özelliği herkesin cihazına özgü bir durum değil. Peki ama, ne yapacağız? İşte akıllı telefonlarınızı daha hızlı şarj etmek için yapmanız gerekenler...
13 Temmuz 2015 13:24
Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Rehberi
Akıllı telefonlarda batarya boyutları, kimi telefonlar için çok fazla problem olabiliyor. Kimi akıllı telefonlar çok hızlı şarj olabilirken, kimi telefonlar ise hem geç şarj olup, hem de hızlı şarj tüketiyor.
 
 
Peki, akıllı telefonların şarj sürelerini uzatmak mümkün mü? Elbette akıllı telefonları daha hızlı şarj edebilmeniz için sizlere birkaç önerimiz olacak. Bu öneriler ile akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj edebilmenin yanı sıra, akıllı telefonlarınızın bataryalarının kalitesi de korunmuş olacak. İşte akıllı telefonları hızlı şarj etmek için öneriler.
 
Akıllı telefonları hızlı şarj etme rehberi - Orijinal şarj aletini tercih edin
 
Üreticiler akıllı telefonlara uygun aksesuarları, telefonlarla birlikte sizlere verir. Sizlere verilen orijinal şarj aletleri de, akıllı telefonunuzun bataryasını daha uzun yıllar sorun yaşanmadan kullanabilmenizi sağlar.
 
Farklı şarj aletleri elbette tercih edilebilir. Özellikle daha yüksek amper değeri sunan adaptörler, pilin daha hızlı dolmasında etkilidir. Ancak burada farklı adaptör kullanılacaksa, en azından akıllı telefonunuz ile aynı marka adaptörü tercih etmenizi öneriyoruz.
 
Akıllı telefon aksesuarları satılan yerlerde 5-20 TL arasında satılmakta olan, bilinmeyen markaların kalitesiz şarj adaptörlerini ise kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Haberimizin devamında diğer önerileri görebilirsiniz.
 
Akıllı telefonları hızlı şarj etme rehberi  - Telefonunuzu kullanmıyorsanız kapatın
 
Akıllı telefonunuzu eğer şarj sırasında kullanmıyor ve acil bir bildirim beklemiyorsanız, kapatmanızı öneririz. Zira telefonunuz kapalı olduğunda güç tüketimi en az seviyeye iner ve bu şekilde pil çok daha hızlı şarj olur.
 
Telefonunuzu kapatamıyorsanız, en azından arka plandaki uygulamaları kapatıp, telefonu uyku modunda bırakarak şarj süresini biraz daha kısaltabilirsiniz.
 
Akıllı telefonları hızlı şarj etme rehberi  - Telefon bilgisayar ile hızlı şarj olmaz
 
Akıllı telefonların hızlı şarj olmasındaki en önemli etkenlerden biri, şarj adaptörüdür. Eğer akıllı telefon, USB aracılığı ile bilgisayardan şarj edilirse, adaptör kullanılmaz ve akıllı telefona daha az güç aktarılır. Bu nedenle bilgisayar yerine normal elektrik prizi aracılığı ile akıllı telefonunuzu şarj etmenizi öneririz.
 
Akıllı telefonları hızlı şarj etme rehberi  - Ekran parlaklığını kısın
 
Eğer şarj esnasında akıllı telefonunuzu kullanmak zorundaysanız, ekran parlaklığını görebileceğiniz seviyede kısmanız, akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj etmenizi sağlar. Ayrıca kullanılmayan arka plan uygulamalarının kapatılması da, güç tüketimini etkileyip, şarj süresini kısaltacaktır. Ek olarak çevrimdışı bir işlem gerçekleştiriyorsanız, akıllı telefonunuzu uçak moduna alarak akıllı telefonunuzu hızlı şarj edebilirsiniz.
shiftdelete
559695
Bu haberler ilginizi çekebilir