Akıllı Telefon İle Profesyonel Videolar Çekin

Periscope ve Meerkat gibi uygulamaların yaygınlaşması ile video çekme işlemi de farklı bir boyut kazandı. Peki ama daha profesyonel sonuçlar için ne gibi aksesuarlar kullanmalıyız? Cevabı bu haberde...
26 Nisan 2015 02:00
Akıllı Telefon İle Profesyonel Videolar Çekin

Meerkat ve Periscope gibi uygulamaların tanıtılmasıyla video çekmek farklı bir boyut kazandı. Peki, ama daha profesyonel ve kaliteli videolar çekmek için kullanabileceğimiz aksesuarlar yok mu? İşte bu sorunun cevabı haberimizde.

Bu haberimizde, akıllı telefonunuzu neredeyse profesyonel bir kameraya çevirip harika çekimler yapmanıza olanak sağlayacak aksesuarları tanıtacağız.

 

1. Fly-X3: Motorlu Akıllı Telefon Sabitleyici ($299)

Tüm iPhone modelleri ile uyumlu olan Fly-X3 akıllı telefon sabitleyici, jiroskop teknolojisini kullanıyor ve sarsıntı önleyen sabitleyici motoru cihazınızı belli bir seviyede tutmanıza yardımcı oluyor. Bu sayede tripodsuz yapılan çekimler mümkün olduğunca az sarsıntılı ve çok daha profesyonel görünüyor.

 

2. Joby GripTight GorillaPod ($29.95)

Eğer canlı yayın yapmayı seviyorsanız, düzgün bir tripod işinize yarayabilir. Joby GripTight GorillaPod ise sıradan bir tripoddan biraz daha fazlası, çünkü bu alet hemen hemen her yere sabitlenebiliyor, hatta isterseniz elde yapılan çekimler için bile kullanılabilir.

 

3. The Mighty Mic ($70)

The Mighty Mic, iPhone'unuzun kulaklık girişini takılabilen harici bir mikrofon. Özel dizaynı sayesinde istediğiniz yöne dönebilen mikrofon başlığı kayıt sırasında kadrajı değiştirmeden çekim yapabilmenize olanak sağlıyor. Boyuna göre büyük işler başaran bu aletin gürültü önleyici özelliği olduğunu da belirtelim.

 

4. Action Mount Göğüs Aparatı ($27.99)

Daha çok aksiyon çekimlerinde kullanılan bu aparat, elleri serbest bir şekilde yayın ya da çekim yapmak isteyenler için iyi bir tercih. Action mount göğüs aparatı tüm akıllı telefonlar ile uyumlu ve tasarımı sayesinde bir kaç farklı açıdan görüntü almanızı sağlıyor.

 

5. iPhone Video Rig ($130)

Tasarımıyla dikkat çeken iPhone Video Rig alüminyum kasası, iki adet lens seçeneği (balık gözü ve geniş açı) ve harici mikrofon ile geliyor. Uzun lafın kısası neredeyse profesyonel sonuçlar alabileceğiniz bir ürün olan iPhone Video Rig çok işinize yarayacak.

incehesap

611956
Bu haberler ilginizi çekebilir