Akıllı Saate Yeni Yorum: Olio

Tasarımı kalitesi ve özellikleriyle rakiplerini geride bırakmaya aday olan Olio, akıllı saate yeni bir yorum getirmeyi başarmış. Detaylar ve görseller haberimizde...
30 Mart 2015 22:48
Akıllı Saate Yeni Yorum: Olio

Günümüzde akıllı telefonların olmaz olmaz aksesuarları arasına girmeye çalışan akıllı saatlerin birçok örneği ile karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de Olio.

Olio, diğer akıllı saatlerin aksine sizi daha az rahatsız etmeye odaklı çalışacak. Yani Olio daha az akıllı saat gibi davranarak olur olmaz her şeyi size bildirip ne vaktinizi harcayacak ne de gözünüzü yoracak.

Olio saatinizde ki asistanınız, hava durumu, takvim gibi sizin için önemli olan bilgileri takip edip size aktaracak. Ayrıca alışkanlıkları ve tercihleri anlama yeteneği olan bu harika asistan, size zamanla daha iyi önerilerde bulunacak. Tabi ki cihazımızda, gelen aramayı ve mesajları cevaplama ve bunun yanı sıra daha sonra hatırlat özelliği de mevcut.

Olio akıllı saat belli başlı özellikleri ile birlikte geliyor. Bunların içinde en havalı olanı da, Olio akıllı saatinizle ışıklar, termostat, garaj kapısı, ses sistemi vs. gibi ürünleri kumanda etmenize yarayan özellik. Olio’nun tüm bu özelliklerin dışında benzer birçok özelliğin de yolda olduğunu ve bu yaz itibariyle kullanıcılara sunulacağını duyurduğunu da belirtelim.  

Şimdiye kadar anlayabileceğiniz üzere Olio diğer akıllı saatlere pek benzemiyor. Bu farklılıklardan biri de dışardan herhangi bir destek almayan şirket (Kickstarter ya da Indiegogo gibi) Android Wear yerine kendi işletim sistemini kullanıyor.

Tasarımıyla büyük ilgi çeken akıllı saat yuvarlak kasasıyla elektronik bir cihazdan çok, şık bir saat gibi görünüyor. Olio paslanmaz çelik kasa çevresine bezenmiş kenar kristallere ve tabi ki harika bir ekrana sahip. Akıllı saatin fiyatları, Olio Steel Collection için $595, Black Collection için ise $745. Bu arada unutmadan, akıllı saatiniz için deri ve çelik olmak üzere yedek kordonlar bulabilmenizin mümkün olduğundan da bahsedelim.

incehesap

812263
Bu haberler ilginizi çekebilir