ABD’de Yeni Trend, Apple Pay!

ABD’de Yeni Trend, Apple Pay! Apple Pay, daha şimdiden ABD’nin en çok tercih edilen mobil ödeme sistemlerinden biri haline geldi
29 Ekim 2014 14:47
ABDde Yeni Trend, Apple Pay!
Apple, yaklaşık bir hafta önce iOS 8.1 güncellemesiyle birlikte harekete geçirdiği Apple Pay sistemi ile hedefi tam 12′den vurdu. ABD’li kredi kartı tüketicilerinin büyük bir bölümü, temassız ödeme sistemlerini tercih ettiklerinden dolayı, kredi kartlarına bile uzanmalarına gerek bırakmayan yeni sistemi sevinçle karşıladılar.
 
 
Şirketin CEO’su Tim Cook, Wall Street gazetesinin dijital dünya konferansı olan WSJ.D’de söz aldı ve Apple Pay hakkındaki en yeni detayları dünya ile paylaştı. Apple Pay ile birlikte, dünyanın ilk kez kullanması ve günvende tutması kolay bir ödeme sistemi ile tanıştığını belirten Cook, sistemin ilk günlerinden itibaren yoğun ilgi gördüğünü açıkladı.
 
Şu ana dek ABD’de faaliyet gösteren mobil ödeme hizmetlerinin tümünün toplamdından daha fazla kullanıcıya erişmeyi başaran Apple Pay, bazı mağaza zincirlerinin engelleme çabasına rağmen hızla büyüyecek gibi görünüyor. Sistemin ilk üç günlük hizmet süresi içinde 1 milyonun üzerinde kredi kartını bünyesine dahil ettiği söyleniyor. Şu ana dek bir haftadır faaliyet gösteren Apple Pay, bu rakamı rahatlıkla ikiye katlamış olabilir.
 
Apple’ın kişisel verilere erişmeye niyetlenmeyeceğini savunan Tim Cook, şirketin iMessage verilerini bile kayıt altına almadığını belirterek, kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin güvende kalacağını öne sürdü.
 
Apple Pay, ABD’lilerin favori mobil ödeme sistemi olmuş gibi görünüyor. Apple’ın Avrupa ülkelerine ve yurdumuza yönelik Apple Pay hedeflerini çok merak ediyoruz doğrusu.
technolabs
666718
Bu haberler ilginizi çekebilir