A8 İşlemci Beklenen Performansı Gösteremedi!

Büyük umutlarla beklenen iPhone 6 çıktı ve ufak tefek hataları olsa da beğenildi. Fakat aynı şey Apple'ın yeni nesil işlemcisi olan A8 chipset için geçerli değil. Detaylar haberimizde.
15 Eylül 2014 13:42
A8 İşlemci Beklenen Performansı Gösteremedi!
Apple, iPhone akıllı telefonlarda mütevazi sayılabilecek sistem donanımı sunsa da, yazılımlarını optimize etmedeki mahareti sayesinde son derece üstün bir oyun ve uygulama deneyimi yaşatmayı başaran bir şirket.
 
Üreticinin yeni nesil akıllı telefonları da, geçtiğimiz haftalarda tanıtıldı ve bu sunumla birlikte 64-bit A8 işlemci ile tanışmış olduk. Yeni nesil işlemcisiyle, A7 çipinin bile çok daha ötesinde bir performans vaat eden Apple’ın bu iddiasını yerine getirmekte zorlanabileceği söyleniyor.
 
 
Rightware’in çok platformlu benchmark sistemi Basemark’ın iPhone 6′ya ilişkin istatistikleri, yeni nesil Apple telefonların iddia edildiği kadar esip gürlemeyeceğini gösterir nitelikte. Tarayıcı üzerinden gerçekleştirilen testlerde, Apple A8 GPU’lu iPhone 6′nın, A7′li iPhone 5S’e 951 puan fark atarak 21204′lük skor elde ettiğini görmekteyiz.
 
A8, selefine olan üstünlüğünü ispatlamış olsa da, aradaki performans farkının çok yüksek olmadığı, Apple akıllı telefonların yeni nesilde Android cihazlara çok da büyük bir üstünlük sağlayamayacağı yorumunu getirmemize neden olmakta. Qualcomm Snapdragon 801′li Samsung Galaxy S5′in 23501 skor elde ettiği, Snapdragon 805′li Galaxy Note 4′ün ise S5′ten daha da yüksek bir performans sunmasının ise garanti sayıldığı bir dönemdeyiz.
 
 
Dolayısıyla Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın beraberinde yazılımsal üstünlüklerini daha da zenginleştirmediği takdirde, Android akıllı telefonların performans tahtını devralması işten bile değil.
technolabs
Etiketler : Apple , iOS 8 , iphone , iPhone 6 , iphone 6 plus
78540
Bu haberler ilginizi çekebilir