2015'te İki Yeni Nexus Modeli Geliyor

Tüm Güncellemeleri ilk alan cihaz olan Nexus serisine 2015'te iki yeni model geliyor. Sızdırılan bilgiye göre bu senenin Nexus üreticileri Huawei ve LG olacak...
26 Mayıs 2015 10:55
2015te İki Yeni Nexus Modeli Geliyor
Google, geçtiğimiz yıllarda Nexus programını başlatmıştı. Nexus programı dahilinde üretilen modeller Android güncellemelerini direkt almasıyla dikkat çekiyor. Her yıl farklı bir üretici ile anlaşıp bir adet Nexus modeli ile karşımıza çıkan Google’ın, bu geleneği bozacağı iddia ediliyor.
 
 
Google’a yakın isimlerden gelen bilgilere göre bu yıl iki farklı Nexus modeli tanıtılacak. Bunlardan ilki LG işbirliği ile üretilecek. Yeni LG Nexus modeli 5.2 inç boyutunda olacak ve Snapdragon 808 yonga setine sahip olacak. LG Nexus’un 2700 mAh kapasiteli batarya ile geleceği de sızıntılar arasında yer alıyor.
 
Diğer Nexus modelini ise Huawei üretecek. Huawei Nexus ise 5.7 inç boyutunda olacak ve Snapdragon 810 yonga seti ile gelecek. Bu modelin ayrıca 3500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacağı söyleniyor.
 
 

 
Bu iki yeni Nexus modelinin şu sıralar gündemde olan Android M yani Android 6.0 güncellemesi ile geleceği tahmin ediliyor. Android M ile yaşanan RAM ve stabilite sorunlarını çözmek isteyen Google, bakalım bu yıla hem yazılımı hem de Nexus modelleri ile damgasını vurabilecek mi?
shiftdelete
172112
Bu haberler ilginizi çekebilir