2015'in Ücretsiz Antivirüs Programları

Sanal ortam hepimizin bildiği gibi tehlikeli bir yer ve bu tehlikelerden korunmak için güvenlik yazılımlarına ihtiyacımız oluyor. Bu yüzden 2015'in ücretsiz ve en iyi antivirüs programlarını sizler için bir araya getirdik.
22 Mayıs 2015 15:38
2015in Ücretsiz Antivirüs Programları
Teknoloji yıllardır hızla gelişiyor. Yaşanan olumlu gelişmelerle birlikte ne yazık ki olumsuz gelişmeler de mevcut. Örneğin son dönemde pek çok kişinin başına bela olan Cryptolocker, genellikle kendisi ile karşılaşanları mağdur ediyor.
 
 
Peki, tehditlerden belli bir oranda korunmak için ne yapmalıyız? Tabi ki, eğer bilgisayarlar hakkında çok profesyonel bilgiye sahip değilsek ve güvende olmadığımızı düşünüyorsak, çeşitli Antivirüs yazılımlarını kullanabiliriz.
 
Ancak pek çok kullanıcı, Antivirüs yazılımlarına para ödemek istemez. Bu yüzden, bu kullanıcılara özel ücretsiz yazılımlar da mevcut. Peki, en iyi ücretsiz Antivirüs yazılımları hangileri?
 
Bu yazımızda çeşitli testler ile belirlenen, 2015 yılının en iyi ücretsiz Antivirüs yazılımlarını, en iyiden başlayarak sizler için sıralayacağız. Bakalım, en iyi ücretsiz Antivirüs yazılımları nelermiş?
 
 
Panda Free Antivirus
 
Pek çok yerde editörün seçimi olarak değerlendirilen ve Phishing ile Malware korumalarına sahip olan Panda Free Antivirus, yapılan kötü amaçlı bağlantı engelleme testlerinde %60 ile %70 arasında başarı elde ediyor. Panda Free Antivirüs yazılımının Malware engellemede aldığı puan ise, 10 üzerinden 8.
 
 
BitDefender Antivirus Free Edition
 
Gerçek zamanlı korumada Panda Free Antivirus'ün gerisinde kalan BitDefender Antivirus Free Edition, Malware engellemede 10 üzerinden 9 puan alarak en iyi Malware engelleme yazılımlarından biri olduğunu gösteriyor. Yazılımın kötü amaçlı bağlantı engelleme özelliği ise yok.
 
 
Malwarebytes Free Anti-Exploit
 
Gerçek zamanlı koruma tarafında başarılı bir yazılım olan Malwarebytes Free Anti-Exploit, ne yazık ki çok fazla özelliğe sahip değil. Davranış tabanlı tehdit algılama özelliğini başarılı şekilde uygulayan yazılım, çok büyük tehditler ile karşılaşmayan kullanıcılar tarafından denenebilir.
 
 
Ad-Aware Free Antivirus+
 
Gerçek zamanlı koruma ve kötü amaçlı bağlantı engelleme tarafındaki %40 ile %50 arasındaki başarısı ile dikkat çeken Ad-Aware Free Antivirus+, Malware engellemede 10 üzerinden 8.3 puan almış.
 
 
Avast Free Antivirus 2015
 
Yapılan kötü amaçlı bağlantı engelleme testlerinde %70 üzerindeki başarısı ile en güvenli web deneyimini sunan Avast Free Antivirus 2015, Malware engellemede 10 üzerinden 9 puan alarak başarısını gösteriyor.
 
 
AVG Antivirus Free 2015
 
Malware korumasında 10 üzerinden 7.8, kötü amaçlı bağlantı engellemede %40'a yakın puanlar elde eden AVG Antivirus Free 2015, davranış tabanlı algılama tarafında da son derece başarılı.
 
 
Qihoo 360 Total Security Essential
 
Kötü amaçlı bağlantı algılamada %50 üzerinde başarı ve Malware algılamada 10 üzerinden 8.3 puan alan Qihoo 360 Total Security Essential, gerçek zamanlı koruma tarafında da kullanıcıları tarafından beğenilmiş.
 
 
Comodo Antivirus 8
 
Kötü amaçlı bağlantı korumasında %30'a yakın başarı elde eden Comodo Antivirus 8, Malware korumasında aldığı 10 üzerinden 8.3 puan ile, Qihoo 360 Total Security Essential benzeri deneyim sunuyor.
 
 
FortiClient 5
 
Malware algılamada 10 üzerinden 9.4 puan ile en güvenli uygulamalardan olan FortiClient 5, kötü amaçlı bağlantı korumasında %40 başarı elde etmiş. 
shiftdelete
713985
Bu haberler ilginizi çekebilir