• Anasayfa
  • Uygulamalar
  • 1.9 Milyar Dolarlık Yatırım Yapılan Bomba Sanal Gerçeklik Gözlüğü!

1.9 Milyar Dolarlık Yatırım Yapılan Bomba Sanal Gerçeklik Gözlüğü!

6 yıldır üzerinde çalışılan sanal gerçeklik gözlüğü Magic Leap, göründü.
22 Aralık 2017 14:01
1.9 Milyar Dolarlık Yatırım Yapılan Bomba Sanal Gerçeklik Gözlüğü!
Geçtiğimiz Ekim ayında ilk ürününün tanıtılacağı bilgisi gündeme gelen Magic Leap, sonunda artırılmış gerçeklik gözlüğü Magic Leap One'ı tanıttı.
 
 
Florida merkezli bir firma olan Magic Leap, yaklaşık 6 yıl önce 1,9 milyar doların üzerinde br yatırım almıştı. Aralarında Google, JP Morgan ve Alibaba'nın da yer aldığı yatırımcıların destek verdiği projede titiz bir gizlilik yürütülüyordu. Teknoloji dünyasının merakla beklediği bu Magic Leap One sonunda tanıtıldı.
 
Kumanda, başlık ve bir yönetim bilgisayarına sahip olan Magic Leap One, başlangıçta diğer artırılmış gerçeklik başlıklarına benziyor. Ancak belirgin şekilde farklılıkları bulunuyor.
 
 
Magic Leap One, akıllı telefon ve bilgisayarlarda yapılabilen e-mailleri kontrol etme işlemlerini yapabiliyor. YouTube'dan video da izleyebilen gözlük daha fazla işlemlere de olanak sağlıyor.
 
Kafayı ekranda çevirince başlık kenarları görülüyor. Bu da Microsoft'un yaptığı HoloLens'ten daha alt bir özellik. Yanında taşınan bilgisayarın varlığı da onu diğerlerinden farklı yapmıyor. Bu özelliklerin de piyasadaki beklentileri karşılamadığı söyleniyor.
 
Magic Leap yöneticileri, yeni bir modelle beklentilerin üstüne çıkacağını söylüyor ama 6 yıllık çalışmanın ardından ortaya çıkan üründen sonra ne tür ve ne zaman bir gözlüğün çıkacağı muamma.
 
Magic Loap One için henüz bir tarih ve fiyat belirlenmedi.
 
 
 
teknolojioku
305861
Bu haberler ilginizi çekebilir