12 inç Retina MacBook Air’in İlk Görüntüleri Geldi

Apple’ın sır gibi sakladığı Nam-ı diğer 12 inç Retina MacBook’un yani 12 inç MacBook Air’in ilk görüntüleri geldi ... Detaylar haberimizde.
23 Ocak 2015 20:48
12 inç Retina MacBook Airin İlk Görüntüleri Geldi
Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bombalarını 2014 yılında duyurmayı uygun görmüştü ve Apple Watch gibi yenilikçi ürünlerini ise 2015’e bırakmıştı. Apple Watch’ın piyasaya sürüleceği vakit henüz belirsizliğini korurken, üreticinin en yeni laptop’u hakkındaki söylentilerin yoğunlaştığına şahit oluyoruz.
 
Apple mühendislerinin işi bu yıl başlarını aşacak gibi görünüyor. Hem ilk giyilebilir teknolojisini hem de ilk 12 inç MacBook Air modelini 2015’te hazır etmeyi planlayan şirket, hazırlıklarını sessiz sedasız da olsa sürdürüyor. Apple’ın laptop üreticisi ve yedek parça tedarik ortağı Quanta Computer’ın müjdesini verdiği 12 inç MacBook Air, ilk kez dış gövde tasarımıyla internet ortamına sızdırıldı.
 
 
Görsellerde dikkatimizi çeken ilk detay, değişen Apple logosu oldu. Önceki MacBook Air modellerinde aydınlatmalı Apple amblemi görmeye alışmıştık., 12 inç Retina Macbook Air’in alüminyum dış kapağını süsleyen logonun ise, iPad’lerde karşımıza çıkan parlatılmış metal logoyu taşıdığını görüyoruz.
 
 
12 inç Retina MacBook Air, ekran çerçevesiyle de MacBook Air modelinden uzaklaşıyor ve MacBook Pro’lara has bir görünüm sergiliyor. Cihazın ön yüzü boylu boyunca çizilmez camla kaplanırken, gri ekran bantlarının yerini de simsiyah bir çerçeve alıyor. Büyüklük itibarıyla 11 inç MacBook Air’den fazla büyük olmayacağı anlaşılan 12 inç Retina MacBook Air, Intel Broadwell Core M işlemciler taşıyacak ve fansız bir yapıya sahip olacak.
 
technolabs
517380
Bu haberler ilginizi çekebilir